S cílem usnadnit uživatelům používat naše webové stránky využíváme cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

NOVINKY

arr3Kvalitní výrobky za super cenyNyní nově nabízíme širokou škálu dílenského vybavení za skvělé ceny. Naleznete u nás výrobky firem...

 

08. 11. 2016 | Tipy na vánoční dárky

Rady pro výběr vrtačky k Vánocům

Nevíte jakou vrtačku koupit pro svého kutila pod vánoční stromeček. Jsme tu, abychom vám pomohli s výběrem a tipy pro vánoční nákup vrtačky. Existují dvě základní rozdělení a to vrtačka s příklepem a vrtačka bez příklepu. Pojďme se na toto rozdělení podívat blíže:

 

Vrtačky s příklepem:

Příklepová vrtačka je často vybavena příklepem, což je vibrační mechanizmus, jenž usnadňuje rozrušení zdiva při vrtání betonu a jiných stavebních materiálů.

 

Vrtačky bez příklepu:

Klasická vrtačka bez příklepu slouží pouze k vrtání pravidelných otvorů za pomocí vrtáků. Dle zvolených vrtáků můžeme vrtat do dřeva, kovu, plastů, keramiky, skla a jiných dalších materiálů.

 

Dalším parametrem pro správný výběr elektrické vrtačky k vánocům je její jmenovitý výkon (W). Standardem na trhu jsou vrtačky s výkonem 750W – 850W který dostačuje pro běžné používání v dílně. Samozřejmě vyšší výkon je vždy lepší, ale dejte pozor také na jednu věc a to čím vyšší výkon znamená též vyšší váhu a větší rozměry, který také můžeme být rozhodující při vrtání v menších a nedostupných prostorách.


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ